Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Bonbóny

Jak vybrat bonbóny?

Tápáte ve výběru bonbonu? V následujících odstavcích vám poradíme, jak je správně vybrat.

 

1. Druhy bonbónů

 

Bonbony můžeme dle druhů rozdělit do následujících kategorií:

 

Bio bonbony – jsou vyrobené dle tradičních receptur a surovin vznikajících v ekologickém zemědělství bez chemických látek a barviv. Mezi oblíbené patří Kaiser, Allexx či Rawmeo.

 

Žvýkací bonbony – patří mezi ideální kompromis mezi žvýkačkou a bonbonem. S bonbonem nezažijete vyžvýkanou chuť ani nebudete muset řešit, kam jej vyhodit. Žvýkací bonbon se pozvolně rozplyne ve vašich ústech. Mezi populární žvýkací bonbóny patří Hot Tamales, Mentos, Mike and Ike či Chewits.

Vitamínové bonbony – jsou obohaceny o vitamín C a další důležité vitamíny. Bonbony bez obsahu sladidla jsou vhodné i pro diabetiky. Jejich konzumací navíc můžete přispět k ochraně organismu proti nachlazení. Mezi oblíbené značky sr řadí Ricola či Vivil.

Bonbony pro osvěžení dechu – vám pomohou odstranit zápach z úst a osvěžit dech. Mezi oblíbené značky patří Halls, Anticol, Tic Tac či Hašlerky.

Bylinné bonbony – představují vhodnou alternativu k vitamínovým bonbonům. Skvěle chutnají, prospívají zdraví a navíc zajišťují svěží dech. Mezi nejoblíbenější patří šalvějové, rakytníkové, mátové, jitrocelové a tymiánové. Léčivé bonbony pomáhají v boji proti kašli, nachlazení a dalším nemocem, které lze vyléčit bez návštěvy lékaře. Mezi žádané značky patří Fishermans, Müllerovy pastilky či Propolki.

Čokoládové bonbony – pro milovníky čokolády a kakaa jsou tou nejlepší volbou. Mají mnoha podob, mezi nejoblíbenější patří cucací čokoládové bonbony, v kterých je čokoláda obsažena v náplni. Žvýkací čokoládové bonbony mají výraznou čokoládovou chuť avšak oproti cucacím bobonům vydrží kratší dobu. Posledním typem jsou čokoládové bonbony bonboriérového typu, které bývají  baleny samostatně po jednom kusu. Mezi oblíbené patří Monardo či Vivil.

Ovocné bonbony – patří mezi nejpopulárnější na trhu. Mají mnoho podob, od jednopříchuťových bonbonu po mix kombinující více druhů ovoce do jedné pastilky. Mezi oblíbené ovocné bonbony se řadí Bonpari, Tutti Frutti či Halter.

Želatinové (gumové) bonbony – se výborně rozpouštějí v ústech a navíc je nemusíte žvýkat. Kromě toho obsahují mnoho prospěšných látek, které prospívají vašim kloubům a dalším orgánům. Mají mnoho podob od medvídků, delfínů, postaviček, jahůdek po písmenka. Mezi oblíbené gumové bonbony patří Haribo, JoJo či Smile gummi.

 

2. Příchuti bonbónů

Na trhu máte možnost zakoupit nepřeberné množství příchutí. Záleží jen na vás, zda dáváte přednost ovocné, mentolové, karamelové, medové, kávové, smetanové, zázvorové a čokoládové příchuti.

 

Průvodce dodal internetový obchod VšeVýhodně.cz.

Porovnat bonbóny